IT & IoT Security | Cloud | It's all about the life itself

Nothing in life is as important as you think it is, while you are thinking about it.

Websense ve Skype

Merhaba ,

Eğer policy’lerinizi ve kategorilerinizi skype tarzı Instant Messaging uygulamalarına izin versin diye yapılandırdıysanız ve çalışmadığını görüyorsanız aşağıdaki link’i incelemenizi öneriyorum.

http://www.websense.com/content/support/library/web/v75/wcg_tunneledprotocols/https_tunneled_protocol_cx_dropped_by_wcg.aspx

Ben, Triton Content Gateway’in dahili sertifika otoritesinin belgesini istemcilerime yüklemediğimden sorun yaşıyormuşum. Skype, Content Gateway ile istediğim protokolden görüşmeyince Websense’in önünde duran checkpoint’imde anlamsız davranışlar sergiliyordu.

 

neşeli günler…

1 comment found

  1. Hocam Merhabalar..kurumumuzda websense content gateway kurulumundan sonra sertifika sorunlarıyla boğuşmak zorunda kalıyoruz..content gateway den sertifikamızı üretip clientlara GPO ile basmamıza rağmen hala https sayfalarda sertifika sorunları yaşamaktayız..ayrıyeten bazı client makinalar internet explorer ve Chrome ile https sayfalarda sorun yaratmayıp Mozila Firefox ile sertifika sorunları yaşatıyor..karşılatığımız bu sorun için öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum:)
    Teşekkürler.

Comments are closed.